Zarabianie przez internet. Najpopularniejszy i wypłacalny surfbar!!!

zarabiaj pieniądze

piątek, 3 lutego 2012

Nauczanie zbicia


SCENARIUSZ LEKCJI Z PIŁKI SIATKOWEJ


CEL GŁÓWNY: Nauczanie zbicia dynamicznego

CELE SZCZEGÓŁOWE W ZAKRESIE:
Sprawności motorycznej:
- uczeń poprawi swoją sprawność fizyczną
- uczeń poprawi swoją skoczność
Umiejętności:
- uczeń potrafi wykonać różne ćwiczenia z piłką
- uczeń potrafi samodzielnie dokonać pomiaru swojego tętna
Wiadomości:
- uczeń poznaje nowe ćwiczenia z wykorzystaniem piłek
Akcentu wychowawczego:
- uczeń dba o bezpieczeństwo własne i współćwiczących
- umiejętność współpracy w parach

Metody: pogadanka, pokaz, objaśnienie, instruowanie, zabawowa klasyczna, naśladowcza ścisła.



PROWADZĄCY: Jacek Kicała
DATA:
KLASA:
CZAS: 45’
MIEJSCE: sala gimnastyczna
PRZYBORY: piłeczki tenisowe, piłki do siatki, siatka



Tok lekcji
Treść lekcji
Czas
Wskazówki
organizacyjno - metodyczne
I Cz. wstępna
Moment organiz.-porząd.




Zabawa ożywiająca








Ćwiczenia kształt. z piłkami




II Cz. główna















III Cz. końcowa
Zabawa uspok.


Moment
organiz. - porządk.

Zbiórka, sprawdzenie obecności i gotowości uczniów do zajęć, zebranie zegarków, łańcuszków itp. Omówienie przebiegu zajęć.

Przedwysiłkowy pomiar tętna

„Berek spinacz”
Każdy z ćwiczących ma jeden spinacz przyczepiony do koszulki. Zabawa polega na zabraniu jak największej ilości spinaczy w określonym przez nauczyciela czasie. W wersji zmodyfikowanej zadaniem jest pozbycie się swojego spinacza przez przyczepienie go innej osobie do koszulki.

Nauczyciel wydaje piłki do siatkówki.
Rozgrzewkę z piłkami prowadzą wskazani przez nauczyciela uczniowie.

Pomiar tętna po rozgrzewce

Pokaz i objaśnienie przez nauczyciela zbicia dynamicznego (ataku).
- z postawy wysokiej krok rozpoczynamy PN następnie dołączamy do niej LN i z półprzysiadu wykonujemy wyskok w górę
- j.w. z tym że po odbiciu ręka uderzająca wykonujemy zamach, ręka przeciwna wyprostowana przed sobą.
- wykonanie pełnego dojścia z trzech kroków (P,L,P i dołączenie LN), odbicie i wykonanie dynamicznego rzutu piłeczki tenisowej jak najbliżej linii ataku
- j.w. z tym że uczniowie wykonują rzut piłeczki w ułożony na ziemi materac
- zbicie piłki trzymanej nad siatką

„Minutka”

Końcowy pomiar tętna.

Podsumowanie zajęć, zebranie sprzętu, wyróżnienie najlepiej ćwiczących, pożegnanie.

3’



1’

4’








10’



1’

21’














1’

1’

3’

Uczniowie ustawieni w dwuszeregu



- tętno mierzone w pozycji stojącej w czasie 1 minuty.
- teren zabawy ograniczony pachołkami
- każdy zabrany spinacz przyczepiany jest do koszulki w miejscu widocznym i dostępnym do zabrania



- nauczyciel kontroluje wykonywane czynności uczniów. Gdy stwierdzi ze rozgrzewka była niewystarczająca, sam dobiera ćwiczenia dodatkowe.


- w części głównej nauczyciel w razie potrzeby dobiera ćwiczenia pomocnicze.
- podczas wyskoku następuje wygięcie T w tył oraz przenosimy wyprostowane RR z dołu nad głowę
- w fazie lotu wykonujemy klaśnięcie dłoni uderzającej w dłoń ręki wyprostowanej
- piłeczkę rzucamy przed siebie na wprost
 - uczniowie podzieleni na dwa rzędy ustawione twarzą do siatki
- piłkę trzymana jest przez ucznia stojącego na krzesełku

- uczniowie w rozsypce w leżeniu na plecach
- uczniowie w pozycji stojącej

- ćwiczący ustawieni w szeregu